EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI 2022

Evropski teden mobilnosti (ETM) letos poteka pod sloganom Izstopimo iz avta in stopimo skupaj. Odvijal se bo med 16. in 22. septembrom, v Semiču pa bomo temu namenili dobršni del septembra in oktobra. Veliko aktivnosti bomo izvedli tudi v našem vrtcu:

  • Od 16. 9. do 22. 9. JUTRANJE RAZGIBAVANJE: otroci iz starejših skupin se bodo ob jutrih razgibavali s članicami Šole zdravja Semič. Poleg krepitve telesnega in duševnega zdravja bodo krepili tudi medgeneracijsko sodelovanje. Plakat-Jutranje_razgibavanje_16._-_22.9.2022.docx
  • 20. 9. JAZ IN OČKA TEČEVA - SEDMIČ: zabavni dogodek, kjer se bodo pomerili očki in njihovi otroci, stari od 3 do 6 let. Plakat_Jaz_in_očka_tečeva_20.9.2022.docx
  • 27. 9. ZAPRTA ULICA: za en dan bomo za ves promet zaprli del Šolske ulice pred vrtcem. Z otroki bomo izvajali različne aktivnosti: kolesarjenje, rolanje, vožnja s skiroji, igre z žogami, skakanje gumitvista, talne igre… Plakat_Šolska_ulica_27.9.2022.docx
  • od 26. 9. do 21. 10. BELI ZAJČEK: vzgojiteljice otroke motivirajo s pomočjo zgodbico o belem zajčku, katerega kožušček je umazan zaradi izpušnih plinov v avtomobilu. Povabijo jih, da mu očistijo kožušček s tem, da v vrtec prihajajo peš ali s katerim drugim trajnostnim prevoznim sredstvom. Pri projektu morajo aktivno sodelovati tudi starši, saj je način prihoda otrok v vrtec odvisen prav od njih. Vsak otrok dobi svojega sivega zajčka in nanj vsako jutro, ko pride v vrtec na trajnosten način, prilepi bel krog. Tako imajo zajčki iz dneva v dan bolj bel kožušček. Na ta način otroci spoznavajo, da lahko tudi sami veliko pripomorejo k temu, da je okolje, v katerem se gibljejo, varnejše in čistejše. Plakat-Beli_zajček_2.docx