TEDEN KULTURE DEDIŠČINE: MOJ KRAJ

 

Teden kulturne dediščine smo namenili v zadnjih dveh letih močno okrnjenemu sodelovanju z lokalnim okoljem. Raziskali smo kje, kdo in kako se v okolici našega vrtca ukvarja z ohranjanjem kulturne ali naravne dediščine. S pomočjo nekaterih institucij, društev in posameznikov smo se seznanili z različnimi pristopi ohranjanja in varovanja dediščine ter tudi sami veliko likovno, glasbeno in plesno ustvarjali. Sodelovale so vse skupine našega vrtca.

633ff9fe8b0f8c09b91fa9fa

 

Preberite več ...

KOSTANJEVA PIKNIKA 2022

Jesen se je prikradla v gozd in drevesa oblekla v pisane barve. A tla v gozdu niso samo polna pisanega listja temveč tudi majhnih ježkov v katerih se skriva okusen kostanj.

 3

Preberite več ...

UTRINKI DEJAVNOSTI V SKLOPU EVROPSKEGA TEDNA MOBILNOSTI

V sklopu Evropskega tedna mobilnosti 2022 smo v našem vrtcu izvedli kar nekaj aktivnosti:

- ob jutrih so se otroci starejših skupin razgibavali s članicami Šole zdravja Semič.

- v tednu mobilnosti je bilo za ves promet zaprto parkirišče pri šoli in tam smo izvajali razne gibalne dejavnosti. 

- izvedli smo že tradicionalno prireditev JAZ IN OČKA TEČEVA - SEDMIČ: zabavni dogodek, kjer so se v teku pomerili očki in njihovi otroci.

- ZAPRTJE ULICE: za en dan smo za ves promet zaprli del Šolske ulice pred vrtcem. Z otroki smo izvedli različne aktivnosti: kolesarjenje, rolanje, vožnja s skiroji ter poganjalci, igre z žogami, talne igre, različne poligone…

- v sodelovanju s starši, otroci starejših skupin izvajajo program BELI ZAJČEK. Odzivi staršev in otrok so zelo spodbudni in tako so kožuščki zajčkov iz dneva v dan bolj beli.

Aktivnosti so se in se še izvajajo v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE in so poleg Občine Semič sofinancirane s strani Ministrstva za okolje in prostor v okviru sredstev Sklada za podnebne spremembe, posredniški organ pa je Ministrstvo za infrastrukturo. Vrtec je prejel 5 parov rolerjev, ki nam jih je predala naša županja Polona Kambič. Rolerjev smo zelo veseli, saj si bodo otroci z njimi dodatno razvijali svoje gibalne sposobnosti, ter krepili aktivne oblike trajnostne mobilnosti

IMG 20221005 091914

Preberite več ...

DNEVI ZELIŠČARSTVA

 

                                            5

 

Otroci in vzgojiteljice skupin Zajčki, Lisičke, Mravljice in Čebelice, smo se tudi letos, prijavili na šeste Dneve zeliščarstva v Beli krajini.

Preberite več ...

JAZ IN OČKA TEČEVA - SEDMIČ

Včeraj, 20. 9. 2022, je bilo na zelenici pri KC Semič zelo živahno. V okviru Evropskega tedna mobilnosti je potekal dogodek »JAZ IN OČKA TEČEVA«.  Že sedmič so se otroci skupaj z očki, dedki, strici pomerili v teku in si prisvojili svojo medaljo.

Vse prisotne sta pozdravili županja ga. Polona Kambič in ravnatelj OŠ Semič, Tomaž Pavlakovič. Otroci so tekli v štirih skupinah, stari od 3-6 let. Vsi sodelujoči so na cilju prejeli medalje, prvi trije v vsaki skupini pa tudi priznanje.

IMG 20220920 171527

Preberite več ...

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI 2022

Evropski teden mobilnosti (ETM) letos poteka pod sloganom Izstopimo iz avta in stopimo skupaj. Odvijal se bo med 16. in 22. septembrom, v Semiču pa bomo temu namenili dobršni del septembra in oktobra. Veliko aktivnosti bomo izvedli tudi v našem vrtcu:

  • Od 16. 9. do 22. 9. JUTRANJE RAZGIBAVANJE: otroci iz starejših skupin se bodo ob jutrih razgibavali s članicami Šole zdravja Semič. Poleg krepitve telesnega in duševnega zdravja bodo krepili tudi medgeneracijsko sodelovanje. Plakat-Jutranje_razgibavanje_16._-_22.9.2022.docx
  • 20. 9. JAZ IN OČKA TEČEVA - SEDMIČ: zabavni dogodek, kjer se bodo pomerili očki in njihovi otroci, stari od 3 do 6 let. Plakat_Jaz_in_očka_tečeva_20.9.2022.docx
  • 27. 9. ZAPRTA ULICA: za en dan bomo za ves promet zaprli del Šolske ulice pred vrtcem. Z otroki bomo izvajali različne aktivnosti: kolesarjenje, rolanje, vožnja s skiroji, igre z žogami, skakanje gumitvista, talne igre… Plakat_Šolska_ulica_27.9.2022.docx
  • od 26. 9. do 21. 10. BELI ZAJČEK: vzgojiteljice otroke motivirajo s pomočjo zgodbico o belem zajčku, katerega kožušček je umazan zaradi izpušnih plinov v avtomobilu. Povabijo jih, da mu očistijo kožušček s tem, da v vrtec prihajajo peš ali s katerim drugim trajnostnim prevoznim sredstvom. Pri projektu morajo aktivno sodelovati tudi starši, saj je način prihoda otrok v vrtec odvisen prav od njih. Vsak otrok dobi svojega sivega zajčka in nanj vsako jutro, ko pride v vrtec na trajnosten način, prilepi bel krog. Tako imajo zajčki iz dneva v dan bolj bel kožušček. Na ta način otroci spoznavajo, da lahko tudi sami veliko pripomorejo k temu, da je okolje, v katerem se gibljejo, varnejše in čistejše. Plakat-Beli_zajček_2.docx